Blog

KAM NA VÝLET SE PSEM V ČESKU

KAM NA VÝLET SE PSEM V ČESKU

V Haf Laf jsme si pro vás připravili tipy na destinace, které stojí za to navštívit s vaším hafanem v České republice. Abyste měli vše kompletní, doplnili jsme destinace o tipy na výlety a ubytování s pejskem.

SE PSEM NA DOVOLENOU, NA CO MYSLET?

SE PSEM NA DOVOLENOU, NA CO MYSLET?

Chcete si na letošní dovolenou vyrazit i se svým psím parťákem? Tak to bude nejspíše potřeba pořádně promyslet cílovou destinaci a co mu sbalit s sebou. I Petra z Haf Laf se letos chystá vzít Enza na prázdninový výlet. Pojďme si společně projít na co myslet a co si nachystat.

HAF LAF NA TRZÍCH: POJĎTE S NÁMI PROŽÍT DEN

HAF LAF NA TRZÍCH: POJĎTE S NÁMI PROŽÍT DEN

Pokud jste si alespoň jednou chtěli zkusit strávit den na takových chovatelských trzích, můžete to udělat právě teď. Pohodlně se usadit, začíst se do článku a prožít s námi a stánkem Haf Laf dny na trzích.

POŘÍDILI JSME SI ŠTĚŇÁTKO: ZÁKLADNÍ VÝBAVA PRO PSA

POŘÍDILI JSME SI ŠTĚŇÁTKO: ZÁKLADNÍ VÝBAVA PRO PSA

Čekal vás pod stromečkem tak trochu jiný dárek? Malé chlupaté nadělení? Vaše první štěňátko? To klubíčko štěstí je vždycky hromada radosti, ale také fůra starostí. Zvláště, pokud jste ještě nikdy psa neměli a budete psa vychovávat poprvé. V Haf Laf věříme, že jste rozhodnutí o novém členovi pečlivě zvážili, víte k jakému závazku se upisujete a teď už vám jen zbývá nastudovat si, co nejvíce informací jako začínající pejskař.
Proto jsme se v Haf Laf rozhodli vám hledání usnadnit a sepsat vám takový "check list" informací, které pravděpodobně na začátku budete řešit.
Pojďme společně na to.

VÍTE, JAK VYBRAT VHODNÝ POSTROJ?

VÍTE, JAK VYBRAT VHODNÝ POSTROJ?

Pokud si už delší dobu lámete hlavu nad tím, jak vybrat vhodný postroj pro vašeho čtyřnohého parťáka a zbytečně si neodnést z obchodu něco, co nebude sedět, přinášíme vám drobný návod, jak nešlápnout vedle. V článku se dozvíte užitečné srovnání jednotlivých typů postrojů a k jakým aktivitám se který hodí.

JAK VENČIT NA VODÍTKU: ROZHOVOR S ALEŠEM JAROTKEM (TRENÉR PSŮ)

JAK VENČIT NA VODÍTKU: ROZHOVOR S ALEŠEM JAROTKEM (TRENÉR PSŮ)

Zajímá vás jak naučit svého pejska na vodítku od štěněte? Tahá váš pejsek a vy nevíte co s tím? Platí zde pravidlo starého psa novým kouskům nenaučíš, nebo se dá naučit poslušné chůzi na vodítku i dospělý pes?
To vše je podrobně rozebráno v rozhovoru s Alešem Jarotkem, trenérem psů.

JAK SE STARAT O KŮŽI A KOŽENÉ VÝROBKY

JAK SE STARAT O KŮŽI A KOŽENÉ VÝROBKY

Záleží nám na tom, aby vám naše kožené výrobky vydržely jako nové co nejdéle. V následujícím článku jsme si pro vás proto připravili podrobný návod, jak se o vaše kožené výrobky starat, které prostředky k tomu použít a jaký je postup.

BENEFITY VENČENÍ ZA KTERÉ VÁM VÁŠ PEJSEK PODĚKUJE

BENEFITY VENČENÍ ZA KTERÉ VÁM VÁŠ PEJSEK PODĚKUJE

Říká se, že pokud nechodíte svého psa venčit pravidelně, je tady pravděpodobnost, že snižujete jeho život o rok. Tušili jste to? Dle kyneoložky, chodí se svými psy na procházku pravidelně alespoň jednou denně pouze 3/4 majitelů.

Ptáte se na benefity chození na procházky s vaším mazlíčkem?

Možná si totiž říkáte, že na tom přece nesejde. Vašemu psovi se nechce vytáhnout čumák ze dveří, do doby, kdy bude venku 30 °C a slunečno. Nebo si možná říkáte, že když svého psa vypustíte na zahradu, že má přece pohybu až až.

Nyní vám dám 6 důvodů, proč byste se svým psem měli chodit na procházky i přes to, že má k dispozici domeček se zahradou. Jak pohyb ovlivňuje zdraví našich čtyřnohých miláčků.

1. Pro stránku petbacker.com uvedlo 93% dotazovaných, že pravidelné procházky snižují stres u jejich psů

Sama můžu tento fakt potvrdit. Vždy, když jdeme s Ritou na delší procházku, když se po cestě zastavíme v nějaké restauraci, lehne si pod stůl a s klidem pozoruje okolí. Po návratu a dobré večeři si lehne do pelíšku a spokojeně usne.

2. Podle stránky betterhealth.com, psi a štěňata, která nemají pravidelný pohyb, mají predispozice k obezitě, které vedou ke kardiovaskulárním nemocem, onemocnění jater, či artritidou

Mnoho z mých přátel by mohlo potvrdit, že pokud svému psovi začali dopřávat pravidelný pohyb, pes shodil na váze. Jedna z mých kamarádek se stará o starší labradoří slečnu, ta pravidelnými procházkami shodila 3kg. I teď ve svém seniořím psím věku jde však vidět, že se jí chodí mnohem lépe.

3. Pravidelné procházky také pomáhají ke zlepšení funkce močového a trávícího traktu psa

Psi milují jejich rutinu a rozvrh. Pokud svému psovi budete dopřávat možnost pravidelného vyprazdňování a dodržování jejich rutiny, trvale tak zajišťujete prevenci jejich ústrojí. Pravidelným vylučováním se váš pes zbavuje toxinu, které by ve svém ústrojí mohl mít. Procházkami tak předcházíte infekcím a zajišťujete spokojenost nejen svého psa, ale i tu vaši.

4. Organizace pro zvířata upozornila na fakt, jaký negativní vliv má nedostatek cvičení a chůze venku na psa. Pes potřebuje mít možnost objevovat a cítit nové značky a pach

Když jsme s Ritou chodili na „cvičák“, paní cvičitelka nám řekla pěkné přirovnání: „Nechejte pejsky venku očuchat a označkovat co můžou, pro ně je tato příležitost jako pro vás brouzdání Facebookem.“

Navíc, pokud svému psovi nedopřáváte příležitost objevovat, může být znuděný a začít vám ničit nábytek, či jiné věci v domácnosti. Pravidelným venčením vašeho pejska můžete tomuto předcházet. Pes se venku zabaví a dokonce se naučí lépe přizpůsobovat novým prostředím.

Mnoho psů nesnáší zimu, horko, déšť, nebo sníh. Ale pokud bude mít možnost objevit jemu nové vjemy, nebude těmto nepříjemným teplotním vlivům věnovat pozornost.

Jenom nezapomeňte svého pejska pořádně vybavit, např. oblečkem.

5. Ze zdrojů positively.com jsem čerpala údaj, že pravidelné venčení přispívá k upevnění pouta mezi psem a jeho páničkem a snížení pocitu osamělosti.

Sedět doma celý den může být pro vašeho psa trochu osamělé. Ne jen venčením můžete pomoci k odstranění pocitu osamělosti, ale váš pes má také možnost budovat si důvěru ve vás a rozvíjet jeho sociální návyky.

Venčení a socializace pomáhá ke zvýšení důvěry pejska a interakci „se světem“ venku.

6. Venčení podporuje emoční zdraví a zmírňuje nechtěné chování

Určitě každý znáte tu situaci, kdy se pejsek začne domáhat pozornosti, třeba dáváním nechtěného pac. Psi se mohou domáhat pozornosti různými způsoby: packou, skákáním, vytím, nebo štěkáním, apod. Toto jsou situace, které jsou o to nepříjemnější, pokud bydlíte v panelovém domě, nebo pokud k vám přijde návštěva.

Pravidelnými procházkami můžete toto chování zmírnit. Pes venku vybije svoji energii, stráví čas s vámi a nebude mít potřebu znovu se domáhat pozornosti.


Prosím pamatujte však, že se jedná o článek sepsaný z dat sesbíraných na internetu. My jsme s Ritou ve štěněcím věku navštěvovaly kynologický klub, proto některé z těchto příkladů nejsem schopna doložit vlastní zkušeností.

Ale jedno vím jistě, vždycky když jdeme na procházku, Rita ožije a i přes to, že bude letos slavit krásných osm psích let, na procházkách se vrací zpět do štěněcího věku.

Pokud vás však trápí nějaké nevhodné návyky pejska, zkuste kontaktovat profesionála.  

JAK ZMĚŘIT PEJSKA PRO SPRÁVNOU VOLBU VELIKOSTI OBOJKU

JAK ZMĚŘIT PEJSKA PRO SPRÁVNOU VOLBU VELIKOSTI OBOJKU

Vybrat vhodnou velikost obojku pro vašeho pejska může být trochu oříšek. Jak tedy vybrat tu správnou a nešlápnout rozměrově vedle?

  1. K ruce budete potřebovat krejčovský metr. Pokud nemáte k dispozici, mohl by vám posloužit také papírový metr, který všichni známe z IKEA.
  2. Nejdůležitější míra, která nás zajímá, je obvod krku pejska.
  3. Snažte se obvod krku psa měřit uprostřed jeho krku. Na těsno tak, aby neplandal, ani pejska neškrtil. Doporučuje se, mezi metr a pejskův krk vložit jeden prst - takto byste měli vypočítat ideální rozměr.
  4. Pokud vybíráte klasický obojek se zapínám na přezku s dírkami, měla by vám správně naměřená délka vyjít na zapínání v prostřední dírce.

Kategorie