O mně a Haf Laf

HAF LAF = RADOST NA OBOU KONCÍCHVe spotřebním světě, kde je životnost produktů úmyslně zkracována a pro zákazníka je stále těžší rozeznat produkty jedné značky od druhé. Proto chci dělat našim zákazníkům radost unikátními, nevšedními designy obojků a vodítek, kde každý na první pohled uvidí vysokou kvalitu, jedinečnost a krásu ruční práce.


I proto je značka Haf Laf spojením dvou výrazů.

Haf, které je symfonií každého správného pejskaře.
Laf, které je odvozené od slova láska = love = "láv".

Protože produkty Haf Laf si zamilujete nejen vy, ale i váš psí kámoš.ZAČÁTKY HAF LAF A DETAILISTKA PETRA


Jsem Petra, zakladatelka značky Haf Laf.


Kreativní srdce Haf Laf, které stojí za každým návrhem unikátního designu našich výrobků (často i za poctivou ruční výrobou vašich produktů z objednávek). A psí máma. Stejně jako vy, skvělí zákazníci e-shopu Haf Laf. Rozumím vašim pejskařským potřebám. A pokud nerozumím, když třeba nemám zkušenost s plemenem, které chováte, tak vám naslouchám a plním vám vaše přání.
 

Petra Dychusová - Haf Laf - Hospodářské noviny

O mé malé řemeslné výrobě a produktech Haf Laf napsali Hospodářské noviny. Také jsem se o svoji značce rozvykládala v mini podcastu eCanis, který si můžete poslechnout zde.


Mým dětským snem bylo, stát se veterinářkou. Pomáhat němým tvářím, které si o pomoc říct neumí. Zachránit každé zvířátko na této planetě a každému opuštěnému chlupáči dát domov. Jenže to bych se musela učit veterinu na místo ekonomky a mít nafukovací byt. Veterinářkou už sice asi nebudu, ale kreativa mi jde stejně mnohem lépe, než mi šla kdysi studia. A tak pro vás vytvářím nejrůznější originální modely a hledám způsoby, jak vyhovět vašim nestandardním požadavkům. Vybírám materiály, tak, ať jsou pro ty naše pejskařské účely nejen krásné, ale i funkční a praktické. (Miluji vůni novoty. Nového kvalitního dřeva, nového koženého čalounění, ne vůni čínské fabriky. Mám fóbii z plastových věcí.) 


Jsem neustále hlavou v Haf Laf a vymýšlím, co by se nám na procházkách mohlo ještě hodit, nebo nám usnadnit, či zpříjemnit čas strávený s našimi hafany.

Osobně si v životě potrpím na kvalitě a produktech, které jsou něčím výjimečné. Které zaujmou, dají mi pocit originality a možnost vystoupit z davu. Na které se mohu spolehnout, že se mi po týdnu nerozpadnou a budou mi sloužit i řadu let. Ráda se s mým psím kámošem sladím v barvách outfitu, nebo ho vybavím obojkem a vodítkem z jednoho setu. Ale také chodíme na výcvik, kde potřebujeme zcela jiné vybavení, než to do města.
Vždy volím všechno krásné a nevšední, je jedno jestli se zrovna jedná o potřeby do kuchyně, nebo psí doplňky. :)
Věřím, že nejsem jediná, kdo to tak má a proto chci tento pocit předávat mým zákazníkům, kteří jsou se mnou naladěni na stejné vlně.

I přes to, že mě kariéra veterinářky minula, Haf Laf mi dalo možnost zůstat v oboru, který je se zvířaty stále určitou formou propojen. Zároveň mám díky značce Haf Laf prostor vyhovět potřebám, které si žádají různé typy psů, ale také vykouzlit úsměv na tváři pejskařům, kteří hledají propojení kvality, funkčnosti a originálního designu.

Proto si v Haf Laf vybere každý, kdo má vysoké nároky a žádá si:

Unikátní design, díky kterému vynikne a odliší se od davu. Použití vysoce kvalitních materiálů, ve většině případů dodávané na míru pro Haf Laf. Chovatelské potřeby individuálně uzpůsobené potřebám majitelů různých ras pejsků. Poctivou českou ruční výrobu s citem pro detail
Každý nápad na design začíná v mé hlavě, následně testuji vzorky, abych pro vás zajistila, co nejlepší vlastnosti produktů Například u lan jsem požadovala, aby byly hustěji splétané a nezatrhávali psům chloupky Z vlastní zkušenosti vím, že majitel čivavy, bude potřebovat něco jiného, než majitel stafforda Každý jeden steh v našich výrobcích je ručně prošívaný. Každý jeden řez v kožených výrobcích, je ručně nařezaný


PRVNÍ MEZI PRVNÍMI

Samotná značka Haf Laf, byla spuštěna s prvním pilotním produktem Vodítko 2v1 Twistline. Na tomto jedinečném řešení jsem pracovala více jak rok, než bylo spuštěné do prodeje.


Vodítko 3v1 jsou kšíry, obojek a vodítko v jednom kuse produktu.


Každý pejskař mi dá určitě za pravdu, jak otravné je někdy pejska odepínat a zapínat, zvlášť třeba při sportovních aktivitách, nebo výšlapu. Jak obtěžující může být, nosit po kapsách bobkovníky, nebo pamlskovníky. Taky si určitě každý pejskař alespoň jednou tajně přál, aby měl na procházce volné ruce a stihnul si vyřídit SMSky. Nebo, aby mu štěňátko z jeho oblíbeného postroje tak rychle nevyrostlo. 

I já tyhle situace moc dobře znám.

Proto jsem přišla s nápadem na Vodítko 3v1 Twistline, u kterého jsem našla inspiraci v řešení batůžků - tzv. pytlíků. Díky tomu, jak je design Vodítka 3v1 Twistline unikátní, mi byl na tento produkt udělen ochranný certifikát nápadu EU, který zabraňuje kopírování. Značka Haf Laf je tak jedinou v Evropě, která může tento produkt vyrábět a prodávat.


HAF LAF DOSPÍVÁ STEJNĚ JAKO ŠTĚŇÁTKO

  • A protože se mi díky Vodítkům 3v1 Twistliny začaly v dílně tvořit kopečky cívek s lany. Nedalo mi to a jako kreativní srdcař Haf Laf jsem navrhla další lanové modely vodítek. I pro pejskaře, kteří preferují venčení pejska na volno. Mezi ně patří lanová vodítka z kolekce Lina.

  • Rita (ta vyspělejší psí dáma na fotce) miluje přetahovadla. Každý pejsek miluje přetahovadla. Klasický lanový míček, nebo pešek už je trochu nuda, já chci něco zajímavého. A tak vzniká lanová hračka přetahovadlo granát.

  • S mým mužem si pořizujeme bytového pejska trpasličího plemene, ruského toye Enza. (Nebojte, Rita nešla na druhou kolej, jen žije poklidně s rodiči na domečku se zahrádkou). S malým plemenem mě čeká překvapení. Ten malý pejsek potřebuje na výstroj naprosto něco jiného, než třeba střední pes. A ve zverimexech mají nabídku jen obyčejných jednobarevných PPC popruhů. A ještě ke všemu nabízené malé velikosti jsou i tak velké. Nakonec jsem pořídila kšandy na kočku a pustila se do realizace vlastního výstroje Haf Laf pro pejsky do cca 2,5kg. A tak vzniká kolekce MINIME v pastelových barvách u kterých věřím, že si je zamilujete.

  • Mou slabostí je jednoduše všechno netradiční, jiné a originální. A tak navrhuji a vyrábím kolekci CORK, u které mi byla inspirací dovolená v Řecku, kde jsou výrobky z korku velkým hitem, především díky nespočtu kladných vlastností korku. A jako jediná v ČR pro vás vyrábím obojky a vodítka z pravého portugalského korku.

Každou koupí jakéhokoli produktu Haf Laf si nekupujete "jen" produkt, ale taky kus mé životní etapy a pokroku značky Haf Laf, kterou se mnou společně sdílíte.


KDO STOJÍ ZA HAF LAF


Za značkou Haf Laf stojím já, Petra. Psí máma a kreativní srdce Haf Laf.
Při návrhu každého nového modelu se snažím nacítit do vašich potřeb. A že s každým plemenem jsou opravdu jiné. A pokud byste přece jen měli pocit, že vám na Haf Laf něco chybí, budu ráda, když mi napíšete zpětnou vazbu na info@haflaf.cz

Děkuji za vás. Haf Laf je RADOST NA OBOU KONCÍCH.

Petra
(Zakladatelka Haf Laf)