Vodítko Cork Béžovo - Modré Duo XS

Designové vodítko z korku speciálně navržené Petrou pro ty nejmenší pejsky. To, že jste páničkem trpasličího plemena už vás při výběru limitovat nebude. Nechejte se unést hned několika klady korkového materiálu. Vodítko je díky korkovému zpracování lehoučké, ale zároveň velmi odolné. Korkový materiál je příjemný na dotek, prodyšný a voděodolný. Je odolný vůči mechanickému poškození. Ale hlavně se jedná o ekologický, recyklovatelný materiál. Délka vodítka je 150 cm a šířka popruhu 1 cm.

Varianta béžovo-modrá DUO bude slušet nejen pejskům, ale i fenečkám. Nebo si vyberte barevnou variaci v pastelově modré.

Majitelé pejsků standardní velikosti si mohou vybrat z větších vodítek Cork růžová, Cork béžová, nebo Cork Juta.

 • Originální design navržený v dílně Haf Laf
 • Vyrobený na míru potřebám trpasličích plemen
 • Ručně vyráběné v dílně Haf Laf
 • Z pravého portugalského korku
 • Nezachycuje pachy a nečistoty
 • Velmi lehký, nezatěžuje drobné plemena
 • Odolné proti oděru, voděodolné
 • Příjemné a měkké na úchop
Detailní informace
499 Kč
Nedostupné

Detailní popis produktu

VARIANTY

Varianta Celková délka Délka ucha Šířka Hmotnost karabiny
Cork XS 130 cm 20 cm 1 cm 5 g


Zatížení karabiny při přetržení je 35 kg.

Pro majitele pejsků běžné velikosti máme v nabídce větší vodítka Cork růžová, Cork béžová, nebo Cork Juta.

VÝROBA OBOJKU CORK

Variantu XS navrhla Petra pro naše nejmenší kamarády. Délka vodítka je 130 cm a šířka popruhu 1 cm. Při navržení a tvorbě variant XS byla brána v potaz malá křehká stavba těla trpasličích plemen. I proto pro ně byla zvolena maximální šířka korkového popruhu 1 cm v kombinaci s odlehčenou pochromovanou baby karabinou. Víme, že sehnat tak tenké obojky a vodítka s hezkým designem může být nelehkým úkolem. Majitelé malých pejsků budou oceňovat především lehoučkou váhu XS vodítek Cork, které jejich pejska nebudou zbytečně zatěžovat.

Aby bylo vše sladěno do posledního detailu a vy jste mohli v rukou držet propracovaný produkt. Rozhodla se Petra použít na výrobu vodítka Cork XS nýty s menším průměrem, které budou vyvážené k celkovému vzhledu obojku. I když nebylo jednoduché je sehnat, v dílně Haf Laf je máme a vy je budete mít na svém XS vodítku.

JEDINEČNÉ VLASTNOSTI KORKU

Korek je získáván oloupáním kůry z korkového dubu. Korkový dub má schopnost regenerovat svoji kůru, proto umožňuje její loupání, aniž by se strom poškodil. Korková kůra se následně podrtí a vyrobí se korkový materiál. Díky neomezené, obnovitelné sklizni korkové kůry se jedná o udržitelný, ekologický materiál. Výrobky z korku se po jejich likvidaci dají recyklovat, nijak nezatěžují životní prostředí.

Při slově korek jste možná doposud ani nepomysleli na to, že by se z něj dalo vyrobit něco jiného, než klasická zátka. Ale korek nabízí tolik kvalit, že by bylo škoda je nevyužít na výrobu dalších produktů. Pyšní se tolika fyzikálními vlastnosti, že mu může konkurovat jen málokterý materiál. Proto se Petra rozhodla, vám korek naservírovat v jiné podobě, než ho běžně znáte a ručně z něj vyrobit krásné a neobyčejné obojky a vodítka.

Korek je velmi lehký, váš hafan ani neucítí, že na krku nosí takový skvost. Korek je tak lehký, že dokáže plout na vodní hladině. Korek je pružný a proto se rychle přizpůsobí krčku vašeho pejska. Díky pružnosti se nemusíte bát mechanického poškození vašeho korkového vodítka, jako např. škrábance, korek se vždy vrátí do svého původního tvaru. Korek je prodyšný, voděodolný, nezadržuje pachy ani plísně. Váš korkový set lze šetrně omývat vodou a mýdlem. V případě navlhnutí korkového vodítka, uschne během minuty
Po takové spoustě kladných vlastností, už vám jenom stačí objednat a nechat se očarovat designovým zpracováním našich jedinečných doplňků z kolekce Cork.

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ VODÍTKA CORK


Aby vám vodítko dělalo radost co nejdéle, doporučujeme šetrné ruční čištění, pomocí tekoucí vody, hadříku a mýdla, které nebude zbytečně vysušovat. Můžete použít kartáček s velmi jemnými štětinami. Nedoporučujeme produkt prát v pračce, nebo drhnutí kartáčem s tvrdými štětinami.

Petra doporučuje

Petra doporučuje vodítko Cork XS pro majitele pejsků trpasličích plemen, pro které je rozhodující vlastností vodítka právě malá hmotnost. Vodítko Cork XS udělá určitě radost pejskařům, kteří se rozhodli se svým pejskem trénovat a podstoupit výcvik i přes trpasličí vzrůst pejska. Protože na pevném vodítku je pejsek ovladatelnější než kdyby byl na vodítku flexi navíjecím.


Hodnocení zákazníků

Recenze od zákaznice z Instagramu

Lucie J. ⭐⭐⭐⭐⭐

Rodiče jsou nadšení. Doma se o první vodítko od vás strhla hádka, takže jsem musela objednat ještě jedno. Taťka říkal, že bude potřebovat i obojek až pejsek bude větší, takže se k vám určitě zase vrátím.

Recenze převzaty z Facebooku

Barbora J. ⭐⭐⭐⭐⭐

Doporučuji všemi deseti. Vodítko je kvalitně zpracované a hlavně vydrží! Líbí se mi detailní zpracování kožených doplňků. Chtěla jsem něco originálního a jsem maximálně spokojená s výběrem 😊


Vaše nejčastější dotazy

 • Vydrží korek, nemůže se vodítko roztrhnout?
  Vodítko Cork je vyrobené z popruhu a tzv. korkové látky ("veganské kůže"). S ručně přinýtovaným kovovým hardwarem. Celé vodítko by tak mělo vydržet nápor pejska do 35 kg - to je uváděná hmotnost, kterou vydrží baby karabina ve fázi přetržení.
 • Neláme se a nedrolí korkový materiál?
  Některé korkové výrobky jsou občas náchylné na popraskání v ohybech. Toho se u našeho vodítka Cork bát nemusíte. Jeho použitelnost jsme několikrát testovali, než vůbec mohlo jít do prodeje. Korkový materiál použitý na Cork obojky a vodítka byl zpracován tak, aby si zachoval velmi ohebné vlastnosti, pružnost a povrch materiálu se navracel do původního tvaru.

POCTIVÁ RUČNÍ PRÁCE

Každé vodítko ručně vyrábí Petra v malé dílně Haf Laf v Ostravě. Můžete si být jistí, že vámi vybranému kousku byla věnována ta nejvyšší péče při výrobě.

Doplňkové parametry